Topkapı Koleksiyonu

Topkapı Çikolata Kutusu Koleksiyonu, 12 farklı seçeneğiyle Osmanlı esintisi yaşatan koleksiyonda birçok tarihi eserin görselini bulup o dönemlere yolculuk yapacaksınız. Topkapı koleksiyonunun içerisinde bulunan ürünlerimizin üzeri özel taşlarla bezeli,  saten üzerine baskı Topkapı Sarayı’ndaki eserlerden oluşmaktadır. Koleksiyonun içerisinde bulunan eserler evinize, iş yerinize Topkapı Sarayı havasını verecek ve muhteşem bir görüntü oluşturacaktır. Adını, saraylara yakışan tarihi ve çok değerli bir semt olan Topkapı’dan alan koleksiyon sizlere eski zamanlarda yaşıyormuş hissi verecek. Tarihle iç içe ve buram buram sanat kokan bir hediye tercih etmek isterseniz de Topkapı Koleksiyonu mutlaka ilginizi çekecektir.

Topkapı Çikolata Kutusu

Tarihi dokusunun ardında çikolata kokularıyla da sizi kendine hayran bırakacak olan kutuların içerisine koyacağınız çikolatalar her zamankinden daha tatlı olacaktır. Eski dönemlerde sadece önemli insanların kullandığı aynalar, mangallar, ibrik takımları ve aşurelik gibi ürünlerin yanı sıra sarayda kullanılan altın mataralar ve değerli eşyaları da içerisinde bulunduran kutular hem görsel bir şölen sağlayacak hem de lezzeti arttıracak. İnce işçilik eseri olan Osmanlı eşyalarını BRD Tasarım’ın yarattığı çerçeveli kutularla birleştirdik ve bu değerli eserleri içerisinden tatlı kokular gelecek kutular haline getirdik.

Osmanlı Esintisi

Osmanlı padişahlarının kullandığı sorguçlara da yer veren koleksiyon bir çikolata kabından çok daha fazlasını veriyor. İçerisine koyduğunuz lezzet şöyle dursun dışındaki Osmanlı havası çikolata kabınızın baş köşenizde yer edebilmesini sağlayacak. Muhteşem bir işçilikle yapılan çikolata kaplarımız uzun süre saklanabilmeye de uygundur. Padişahların, vezirlerin, sultanların kullandığı o eşsiz eserlerin içerisinden yiyeceğiniz lokumlar, çikolatalar size bambaşka hissettirecek. Tarihi yapıya değer veren ve seven bir firmanız varsa firma bünyesindeki toplantılara, gelen misafirlere de ikram edebileceğiniz kutuların her birinde farklı eserler kullanılmaya özen gösterildi. Bir sultanın aynasından bir tören matarasına kadar her detayı sizler için düşünen BRD tasarım sizi geçmişe götürecek.